Class Rankings for Green

Rankings date: Apr 01, 2012

View Green rankings by course

M-Green

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 18 James O'Keefe USMAOC 1992 83.43 00:59:56 9 Y
2 34 William Miller USMAOC 1993 74.81 01:06:50 4 Y
3 44 Sam Thompson USMAOC 1993 69.77 01:11:40 9 Y
4 65 Cody Stamm USMAOC 1993 64.72 01:17:15 6 Y
5 151 Thomas Martineau ICO 1965 48.47 01:43:09 4 Y
6 163 Cody Garst OLOU 1993 41.29 02:01:06 4 Y
7 171 Jacob Grant USMAOC 1993 34.63 02:24:23 4 Y
8 175 Robert Frost GAOC 62 30.23 02:45:22 6 Y
9 183 Gabriel Johnson GAOC 1993 24.18 03:26:45 7 Y
10 185 Nicholas Loe 1993 21.26 03:55:12 4 Y
    Sergey Lesnichin HVO 1962 66.05 01:15:42 3 Y
    William Gauspohl GAOC 92 60.37 01:22:49 3 Y
    John Beard 1964 59.53 01:24:00 3 Y
    Nathan Marks GAOC 1992 58.24 01:25:51 3 Y
    David Morris BAOC 0 58.09 01:26:04 3 Y
    Matthias Kalle Dalheimer 1970 55.08 01:30:47 3 Y
    Billy Allaband DVOA 1962 51.76 01:36:36 3 Y
    David Bergset CTOC 1968 48.06 01:44:02 3 Y
    Jacob Velez HOC 1992 42.59 01:57:24 3 Y
    Mike Carter DVOA 1966 39.28 02:07:18 3 Y
    Bob Forgrave COC 1962 37.88 02:12:00 3 Y
    Greg Porter 1974 35.40 02:21:15 3 Y
    Mark Cichonski COK 1966 26.00 03:12:17 3 Y
    Lance Landers A/L 1992 79.53 01:02:52 2 Y
    Shawn McKenzie GAOC 1992 70.67 01:10:45 2 Y
    Dayne Thatcher DVOA 1992 65.74 01:16:03 2 Y
    James Egbert FLO 1992 63.85 01:18:19 2 Y
    Brenan Tarrier EMPO 1978 59.27 01:24:22 2 Y
    Stewart Hintz GCO 1965 53.15 01:34:05 2 Y
    Ryan Gould A/L 1978 52.13 01:35:55 2 Y
    Daniel Beggs A/L 1971 51.08 01:37:53 2 Y
    Bjorn Widerstrom BAOC 1968 46.38 01:47:48 2 Y
    James Hemenway QOC 1992 45.12 01:50:49 2 Y
    Liran Raz OOC 1971 44.44 01:52:30 2 Y
    Reece Bomhold QOC 1992 44.11 01:53:21 2 Y
    Michael Roth FLO 1992 43.70 01:54:26 2 Y
    Jeremy DeBons QOC 1980 42.91 01:56:32 2 Y
    Scott Aster BAOC 1962 40.22 02:04:18 2 Y
    Timothy Bauer A/L 1972 38.10 02:11:14 2 Y
    Mike Galler WCOC 1981 36.35 02:17:34 2 Y
    Pavel Anisimov 1981 35.84 02:19:31 2 Y
    Keith Hulsey GAOC 1970 34.93 02:23:08 2 Y
    Ken Considine BAOC 1965 34.73 02:23:58 2 Y
    Ralf Burgert BAOC 1966 33.20 02:30:36 2 Y
    Andy Barry A/L 1964 13.82 06:01:51 2 Y
    Robby Lindsey VOC 1966 0.00 2 Y
    John Chu COC 1967 0.00 2 Y
    Eddie Bergeron SVO 1969 118.00 00:42:22 1 Y
    Tobias Tornqvist BAOC 1971 89.48 00:55:53 1 Y
    Nikolay Ryabkov 1979 88.41 00:56:33 1 Y
    Edward Despard CSU 1983 81.68 01:01:13 1 Y
    Steve Anton BAOC 1985 75.43 01:06:17 1 Y
    Leonid Rezinsky BAOC 0 66.45 01:15:15 1 Y
    Ian Whitmore SVO 1978 65.12 01:16:47 1 Y
    Ryan Hanna QOC 1983 64.33 01:17:43 1 Y
    Alexander Bass HVO 1980 60.50 01:22:39 1 Y
    Andrew Whitmyre COC 0 59.53 01:23:59 1 Y
    Todd Pownell NEOOC 1968 58.91 01:24:52 1 Y
    Neil Dobbs HVO 1980 58.39 01:25:38 1 Y
    Ben Gallup CSU 1982 56.02 01:29:16 1 Y
    Sarah Staatz BAOC 0 53.84 01:32:52 1 Y
    Brendan Shields CSU 1983 53.83 01:32:53 1 Y
    Mark Webb CSU 1965 51.33 01:37:24 1 Y
    Barrett Cook A/L 1987 50.89 01:38:15 1 Y
    Frederick Lee BAOC 1975 49.36 01:41:18 1 Y
    Allen Hubsch LAOC 1964 48.82 01:42:25 1 Y
    Sean McCafferty USMAOC 1973 48.23 01:43:41 1 Y
    Viktor Nikolenko CAOC 1972 47.64 01:44:57 1 Y
    Mark Day LAOC 0 43.96 01:53:44 1 Y
    Andy Strat WPOC 1988 42.62 01:57:18 1 Y
    Scott Drumm CROC 1965 41.37 02:00:52 1 Y
    Joshua Brown GAOC 1992 37.74 02:12:30 1 Y
    David Long SLOC 1980 34.55 02:24:43 1 Y
    Gary Rouse COC 1967 0.00 1 Y
    Hans Bengtsson NEOC 1937 0.00 1 Y
    Richard Dekany LAOC 1968 0.00 1 Y
    Howie Weinstein QOC 1978 0.00 1 Y
    Leif Kirschenbaum BAOC 0 0.00 1 Y
    Max Thorne SLOC 1964 0.00 1 Y