Class Rankings for Green

Rankings date: Oct 18, 2017

View Green rankings by course

F-20

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 6 Tyra Christopherson COC 1998 91.55 00:54:37.062764 4 Y
2 16 Bridget Hall NEOC 2002 69.40 01:12:02.616675 4 Y
    Jessica Colleran COC 2001 60.61 01:22:30.064221 2 Y


F35+

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
    Ann Marie Cody BAOC 1981 88.65 00:56:24.270041 2 Y
    Janice Gardner OUTAH 1982 67.37 01:14:13.243942 2 Y
    Julie Keim SVO 1981 54.93 01:31:01.514772 2 Y
    Allison Brown QOC 1982 53.78 01:32:57.771138 2 Y


F40+

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 14 Stina Bridgeman ROC 1974 72.72 01:08:45.657459 7 Y
    Marie-Josee Parayre BAOC 1974 86.12 00:58:03.424858 3 Y
    Victoria Campbell COC 1974 79.08 01:03:13.555998 3 Y
    Peg Davis TSN 1954 12.67 06:34:39.220243 3 Y
    Val Duca STARS 1968 73.13 01:08:22.046228 2 Y
    Courtney Stevens 1974 58.79 01:25:02.936002 2 Y
    Suzanne Wenger UNO 1977 47.43 01:45:24.881634 2 Y
    Mona Lindsey VOC 1973 72.04 01:09:24.269073 1 Y
    Wendy Johnecheck NEOC 1973 0.00 1 Y


F45+

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 28 Heidi Hall ROC 1969 43.21 01:55:42.715521 5 Y
    Abbigail May SAGE 1971 80.08 01:02:26.305552 3 Y
    Julia Morse COC 1967 36.79 02:15:53.658722 3 Y
    Elena Logvina UKR 1968 62.96 01:19:24.648738 2 Y
    Nina Waddington 1971 60.91 01:22:05.690877 2 Y
    Anna Fichman Ramblers 1970 56.26 01:28:52.573374 2 Y


F50+

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 2 Kristin Hall NEOC 1967 100.44 00:49:46.807839 4 Y
2 15 Peggy Dickison OK 1960 72.27 01:09:11.311329 5 Y
3 20 Chiori Shimizu COO 1958 64.05 01:18:04.149265 4 Y
4 21 Albina Zakrevski HVO 1966 61.46 01:21:21.145707 5 Y
5 23 Mary Jones OK 1963 59.98 01:23:22.019409 4 Y
6 25 Cathy Bakker OOC 1962 52.70 01:34:52.450970 4 Y
    Karen Martino FWOC 1963 73.15 01:08:21.392155 3 Y
    Melanie Wright CTOC 1966 37.14 02:14:38.400471 3 Y
    Marketa Graham OOC 1964 74.69 01:06:56.634435 2 Y
    Linda Kohn ROC 1950 69.83 01:11:36.312027 2 Y
    Iris Kosch COC 1967 60.97 01:22:00.091842 2 Y
    Kris Beecroft QOC 1962 58.74 01:25:07.680150 2 Y
    Patricia Lyons BFLO 1951 43.47 01:55:00.896301 2 Y
    Florence Tan QOC 1964 33.27 02:30:16.755080 2 Y
    Angela Pearson EOOC 1955 30.62 02:43:17.350707 2 Y
    Susan Worthington UNO 1963 28.40 02:56:05.179960 2 Y
    Anne Jepsen QOC 1964 24.79 03:21:40.210025 2 Y
    Jennifer Manley ROC 1966 22.85 03:38:48.940273 2 Y
    Elaine Glen Ramblers 1957 14.68 05:40:32.162241 2 Y
    Starr Waddington 1966 0.00 2 Y
    Kelly Urckfitz ROC 1966 0.00 1 Y
    Kris Gadjanski 1966 0.00 1 Y


F-Green

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
    Rachel May SAGE 1999 86.59 00:57:44.492052 2 Y
    Rahel Kosch 1993 61.08 01:21:51.580867 2 Y
    Diana Todd QOC 1954 59.96 01:23:23.151895 2 Y
    Jackie Novkova BFLO 1960 57.60 01:26:47.887713 2 Y
    Arelena Shala USMAOC 1995 57.54 01:26:53.661164 2 Y
    Sianna Dorsey 2001 79.11 01:03:12.357845 1 Y


M-18

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 18 Hayden Ratliff COC 2000 67.15 01:14:27.598893 5 Y
    Wayan Christoffersen COC 2000 53.75 01:33:01.711030 3 Y
    Avery Michalchuk FWOC 2000 49.16 01:41:41.997446 3 Y
    Tyson Martino FWOC 2001 94.81 00:52:44.339118 2 Y
    Nathan Collinsworth ROC 2001 78.07 01:04:02.527665 2 Y
    Isak Fransson 2003 95.58 00:52:18.860431 1 Y


M50+

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 1 Bill Cusworth 1967 103.45 00:48:19.910822 4 Y
2 5 David Oxenstierna HVO 1962 92.02 00:54:20.071886 5 Y
3 24 David Yee NEOC 1963 59.27 01:24:21.890154 4 Y
4 27 Artem Kazantsev HVO 1967 46.05 01:48:35.262311 4 Y
    Ted Good QOC 1964 106.22 00:47:04.385228 3 Y
    Christian Kosch COC 1966 93.99 00:53:11.880944 3 Y
    Galen Moore RMOC 1967 81.94 01:01:01.397513 3 Y
    Oyvind Naess COC 1966 76.91 01:05:00.870929 3 Y
    Paul Hession QOC 1966 62.19 01:20:24.067684 3 Y
    Scott Drumm CROC 1965 48.60 01:42:52.263249 3 Y
    Bo Nielsen NEOC 1963 109.62 00:45:36.625763 2 Y
    Michael Eglinski OK 1964 104.81 00:47:42.362765 2 Y
    Mats Sundbue 1963 95.42 00:52:23.838213 2 Y
    Jeffrey Saeger NEOC 1949 89.76 00:55:42.125958 2 Y
    James Baker RMOC 1964 81.41 01:01:25.248927 2 Y
    Eugene Mlynczyk UKR 1966 78.04 01:04:04.295374 2 Y
    Kim Jepsen QOC 1963 67.84 01:13:42.431700 2 Y
    Don Winslow ROC 1967 46.72 01:47:01.172632 2 Y
    Dana Boyter 1965 24.29 03:25:50.328071 2 Y
    Carl Muench QOC 1964 60.66 01:22:25.664290 1 Y
    Robby Lindsey VOC 1966 52.94 01:34:26.593896 1 Y
    John Vincent QOC 1964 0.00 1 Y
    Mark Webb CSU 1965 0.00 1 Y
    Emil Gadjanski 1967 0.00 1 Y
    Matthew Robbins OCIN 1966 0.00 1 Y


M55+

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 3 Stefan Slutsky LIOC 1962 96.11 00:52:01.525288 4 Y
2 7 Nadim Ahmed QOC 1961 90.23 00:55:24.845517 5 Y
3 10 Petr Hartman DVOA 1962 84.89 00:58:54.144052 4 Y
4 12 Kean Williams COC 1958 78.49 01:03:42.221127 5 Y
5 13 Sevastian Irimie STARS 1962 75.63 01:06:06.859337 4 Y
6 17 Mitch Collinsworth ROC 1959 68.42 01:13:04.531201 4 Y
7 22 Charlie Bleau GAOC 1960 61.07 01:21:52.485972 4 Y
    Tapio Karras BAOC 1961 106.30 00:47:02.138237 3 Y
    JP Lande RMOC 1960 93.26 00:53:36.738855 3 Y
    Ron Birks GPHXO 1960 89.38 00:55:56.574917 3 Y
    Tom Overbaugh DVOA 1960 88.91 00:56:14.147918 3 Y
    Paul Carson Truckee 1962 80.55 01:02:04.365898 3 Y
    Fyodor Konkov BAOC 1958 74.53 01:07:04.993625 3 Y
    Mihai Veres DVOA 1961 72.29 01:09:10.213404 3 Y
    Greg Ehrensing BAOC 1958 68.05 01:13:28.309134 3 Y
    Ken Vomaske BAOC 1961 65.73 01:16:04.193269 3 Y
    Mike Poulsen CROC 1958 58.44 01:25:33.122781 3 Y
    William Leahy CTOC 1958 52.66 01:34:56.715465 3 Y
    Andras Revesz DVOA 1962 92.59 00:53:59.945424 2 Y
    Istvan Nagy QOC 1960 86.84 00:57:34.688255 2 Y
    David Webber HVO 1958 80.91 01:01:47.972437 2 Y
    Rob Plowright HOC 1962 75.95 01:05:49.746939 2 Y
    Bernie Breton HVO 1959 68.86 01:12:36.770748 2 Y
    David Levine BFLO 1959 68.20 01:13:18.653845 2 Y
    Bruce Glen Ramblers 1958 67.67 01:13:52.969015 2 Y
    Ken Moore OOC 1960 63.23 01:19:04.933708 2 Y
    Thomas Randall NEOC 1962 28.24 02:57:05.005173 2 Y
    Bruce Farrand 1960 0.00 2 Y
    Ken Klepsch COC 1959 0.00 2 Y
    Michael Cooper NEOC 1959 68.71 01:12:45.920203 1 Y
    Sam Levitin NEOC 1962 53.15 01:34:04.811712 1 Y
    Doug Kennedy BFLO 1958 0.00 1 Y


M60+

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 4 Tim Parson NEOC 1957 95.62 00:52:17.445897 4 Y
2 8 Rick Breseman COC 1955 87.24 00:57:18.851488 5 Y
3 9 Glen Tryson EMPO 1953 85.56 00:58:26.145360 7 Y
4 11 Charlie Shahbazian CAOC 1953 84.79 00:58:58.070245 5 Y
5 19 Shin Shimizu COO 1955 65.46 01:16:23.014862 5 Y
6 26 Phil Bricker NEOC 1954 52.31 01:35:34.520504 4 Y
7 29 Ralph Lindzon TOC 1955 39.85 02:05:28.630593 5 Y
    Takashi Sugiyama BAOC 1955 87.12 00:57:23.392834 3 Y
    David Enger COC 1953 70.33 01:11:05.720915 3 Y
    Matthias Kohler BAOC 1956 45.74 01:49:19.471523 3 Y
    David Ross ONB 1956 78.17 01:03:57.603297 2 Y
    Stefan Bergstrom OOC 1955 74.76 01:06:52.621003 2 Y
    Carl Childs GMOC 1956 73.49 01:08:02.305153 2 Y
    Robert Gilchrist EOOC 1952 72.35 01:09:06.720483 2 Y
    Gary Maslanka ROC 1954 67.88 01:13:39.328217 2 Y
    Tjelvar Otterbjork 1956 67.38 01:14:12.415956 2 Y
    Glenn Birnie 1954 62.77 01:19:39.169687 2 Y
    Peter Goodwin UNO 1951 60.80 01:22:14.171190 2 Y
    Darrell Scott UNO 1956 56.44 01:28:35.757517 2 Y
    Pete Bundschuh UNO 1955 54.16 01:32:19.384368 2 Y
    Gary Hickey GPHXO 1955 53.64 01:33:13.270126 2 Y
    Bjoern-Hugo Myrvang 1957 50.61 01:38:47.722423 2 Y
    Christian Whitmyre COC 1957 45.57 01:49:43.744372 2 Y
    Robert Huebner OUTAH 1947 58.25 01:25:49.879169 1 Y
    Leigh Bailey VICO 1935 52.72 01:34:50.355252 1 Y
    William Pilcher CTOC 1954 47.98 01:44:12.381029 1 Y
    Gale Teschendorf CAOC 1955 44.95 01:51:14.785356 1 Y
    Frank Remiz TOC 1956 31.79 02:37:18.335770 1 Y


M-Green

Class Rank Overall Rank Name Club YB Score Time # Events OUSA
1 30 Yuri Zakrevski HVO 1990 30.95 02:41:32.997043 5 Y
    Jesson Penaflor USMAOC 1995 63.57 01:18:39.556755 2 Y
    David McCombs QOC 1972 63.48 01:18:45.961280 2 Y
    Rafael Frutos UNO 1969 38.05 02:11:24.360920 2 Y
    Richard Worner ROC 1947 34.50 02:24:55.855176 2 Y
    Michael Alexander ROC 1971 21.57 03:51:46.291228 2 Y
    Christopher Joyce ROC 1984 64.93 01:17:00.236805 1 Y
    Csaba Tiszttarto DVOA 1969 56.87 01:27:54.943008 1 Y
    Steven Attanasio 1986 44.73 01:51:47.630788 1 Y
    Alexis Coussa-Cariou 1999 0.00 1 Y