Camp Ernst - Middle Dec 02, 2017

View results by course

M-Green

Green X, 3.60 km, 160 m, 21 Ctrls, CGV: 2539.3

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Luke Bantz OCIN 0:36:23 10:06 72.61 -5.1
2 Jamie Reeder OCIN 0:38:17 10:38 69.01 -4.1
3 Nathan Bantz OCIN 0:39:23 10:56 67.08 -3.6
4 Alexander Yancey OCIN 0:43:25 12:04 60.85 +3.1
5 Braydon Reiboldt OCIN 0:46:12 12:50 57.19 -0.0
6 William Roby OLOU 0:51:36 14:20 51.20 +0.0
7 Noa Dannaker OCIN 0:55:31 15:25 47.59 +15.7
8 Mahlon Page OCIN 0:57:40 16:01 45.81 -0.0
9 Sam Richardson OCIN 0:58:59 16:23 44.79 -0.0
10 Eric Porter OCIN 1:08:06 18:55 38.80 -0.0
11 Austin Sutrick OLOU 1:12:59 20:16 36.20 -0.0
12 Alex McClellan OLOU 1:36:47 26:53 27.30 -0.0
13 Travis Brown OLOU 2:00:08 33:22 21.99 -0.0
14 Lucas Hood OLOU 2:13:59 37:13 19.72 +0.0
  Kevin Brown OLOU DNF   0.00 0.0
  Graham Freeman OCIN MP   0.00 -18.2
  Dale Sargent OLOU MP   0.00 0.0

F-20

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Salinda Miller OCIN 0:55:40 16:22 57.98 +1.0

F35+

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Sharon Crawford RMOC 0:53:16 15:40 60.59 +0.5

F40+

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Antonina Kuzmis CAOC 0:45:24 13:21 71.09 +1.5

F50+

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Mary Jones OK 0:53:15 15:40 60.61 -4.5
2 Madeline McCarren CAOC 1:17:09 22:41 41.83 -2.8
3 Brenda Blacklock ICO 1:21:06 23:51 39.80 -5.5

M-18

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Max Mukhin ICO 0:41:52 12:19 77.09 +9.1
2 David Middleton QOC 0:47:22 13:56 68.14 -1.9
3 Josh Henriques QOC 0:51:04 15:01 63.20 -6.9
4 Brennan Stone QOC 1:04:12 18:53 50.27 -8.0

M50+

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Michael Eglinski OK 0:36:47 10:49 87.74 -11.4
2 Mark Hicks QOC 0:51:37 15:11 62.53 -4.7
3 Carl Muench QOC 0:55:30 16:19 58.15 -11.2
4 Randall Porter OCIN 1:05:47 19:21 49.06 +1.1

M55+

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Karl Ahlswede DVOA 0:44:28 13:05 72.58 +0.1
2 Ron Birks GPHXO 0:51:25 15:07 62.77 -24.0

M60+

Green, 3.40 km, 145 m, 20 Ctrls, CGV: 3105.8

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Charlie Shahbazian CAOC 0:40:18 11:51 80.09 -2.0
2 Shin Shimizu COO 0:41:37 12:14 77.55 +7.3
  Thomas Murphy OCIN MP   0.00 -36.5
  Bruce Moore OLOU MP   0.00 -49.1

M-Red

Red, 4.40 km, 150 m, 22 Ctrls, CGV: 3648.2

Pl Name Club Time Pace Score Diff
  Stav Barkai MP   0.00 -52.0

F-21+

Red, 4.40 km, 150 m, 22 Ctrls, CGV: 3648.2

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Sydney Fisher SMOC 0:46:22 10:32 78.53 +1.1
2 Lise Valentine CAOC 1:33:46 21:19 38.83 +0.0
3 B. Brooke Mann RMOC 1:51:47 25:24 32.57 -17.6

M-20

Red, 4.40 km, 150 m, 22 Ctrls, CGV: 3648.2

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Aidan Minto ICO 0:40:45 9:16 89.35 -8.5
2 Sam Marinace QOC 1:04:11 14:35 56.73 -7.1

M35+

Red, 4.40 km, 150 m, 22 Ctrls, CGV: 3648.2

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Justin Feaster OLOU 0:57:44 13:07 63.07 -0.0
2 Aaron Smith OLOU 1:00:48 13:49 59.88 +1.2
3 Andreas Johansson NEOOC 1:11:38 16:17 50.83 -3.4

M40+

Red, 4.40 km, 150 m, 22 Ctrls, CGV: 3648.2

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Dan Curley OLOU 1:09:12 15:44 52.62 -0.0
2 Kenneth Kling OLOU 2:05:10 28:27 29.09 -5.9

M45+

Red, 4.40 km, 150 m, 22 Ctrls, CGV: 3648.2

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Igor Guskov SMOC 0:49:13 11:11 73.98 +5.7
2 JP Lande RMOC 0:54:14 12:20 67.14 +1.4
3 Robert Minto ICO 0:55:41 12:39 65.39 +1.2
4 Viktor Nikolenko CAOC 1:01:41 14:01 59.03 +2.5
5 Jim Hall COK 1:10:35 16:03 51.58 +8.6
6 David McCombs QOC 1:30:49 20:38 40.09 +0.9