Flying Pig - Long Apr 08, 2017

View results by course

M-Green

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Andreas Johansson NEOOC 1:35:52 15:28 68.44 +0.0
2 Ikdoo Kim QOC 1:57:11 18:54 55.99 -1.4
3 Brennan Petro FLO 1:58:53 19:10 55.19 -2.5
4 Dan Curley OLOU 2:09:39 20:55 50.60 -6.5
5 Matthew Kirkpatrick FLO 2:21:16 22:47 46.44 -1.2
  David McCombs QOC MP   0.00 -25.0
  Blake Crowe FLO DNF   0.00 -29.1
  Geon Woo Han QOC DNF   0.00 -36.3
  Dong Hun Lee QOC DNF   0.00 -42.0

F-20

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
  Salinda Miller CAOC MP   0.00 -35.1

F35+

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Sharon Crawford RMOC 1:47:32 17:21 61.01 +3.6
2 Julie Keim SVO 2:31:52 24:30 43.20 -8.0

F40+

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Antonina Kuzmis CAOC 1:35:51 15:28 68.45 +4.8
2 Courtney Stevens 1:45:25 17:00 62.24 -3.2
3 Petya Aleksieva QOC 2:23:43 23:11 45.65 -3.8
  Joanna Williamson GAOC MP   0.00 -37.0

F45+

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Elena Logvina UKR 1:41:44 16:25 64.49 +0.3
2 Barbara Niess-May SMOC 2:07:28 20:34 51.47 +1.7
3 B Brooke Mann RMOC 2:10:54 21:07 50.12 -6.8
4 Kathy Jo Rufener NEOOC 2:26:54 23:42 44.66 +1.1

F50+

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Chiori Shimizu COO 1:38:07 15:50 66.87 +1.5
2 Brenda Carlson-Brown SMOC 2:01:34 19:36 53.97 +2.0
3 Andrea Berger GAOC 2:15:45 21:54 48.33 -8.0
  Mary Jones OK MP   0.00 -60.9
  Diane Mckim OLOU DNF   0.00 -48.7

M-18

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Graeme Farrand 1:04:53 10:28 101.12 +12.8
2 Konrad Gessl MNOC 1:12:33 11:42 90.43 +6.1
3 James Reeder OCIN 1:22:41 13:20 79.35 -9.3
4 Nathan Bantz OCIN 1:24:25 13:37 77.72 -7.3
5 Maxwell Ball MNOC 1:26:45 14:00 75.63 -0.7
6 John Barrett PTOC 1:26:51 14:00 75.54 -12.2
7 Sam Marinace QOC 1:28:13 14:14 74.37 -0.9
8 Antoine Finot 1:35:59 15:29 68.35 -13.2
9 Skyler Hertel OCIN 2:10:30 21:03 50.27 -4.5
  Alex Yancey OCIN DNF   0.00 -76.1
  Benjamin Bond MVOC DNF   0.00 -22.3

M50+

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Oivind Naess CAOC 1:16:38 12:22 85.61 -7.6
2 Galen Moore RMOC 1:20:15 12:57 81.76 +3.8
3 Michael Eglinski OK 1:25:11 13:44 N/R  - 
4 Carl Muench QOC 1:48:19 17:28 60.57 -11.7
5 Gregory Fasig OCIN 1:57:22 18:56 55.90 -12.7
6 Michael Lyons ROC 2:26:28 23:37 44.79 -9.9
  Carl Christy OLOU MP   0.00 0.0
  Randall Porter OCIN DNF   0.00 -51.6

M55+

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Matthew Bond MVOC 1:27:33 14:07 74.94 +14.2
2 Christopher Svoboda CAOC 1:55:09 18:34 56.98 -15.0
3 Kenneth Kling OLOU 2:26:50 23:41 44.68 -0.0
4 Doran Duckworth FLO 2:48:00 27:06 39.05 +6.0
5 Dave Lane OCIN 2:59:40 28:59 36.52 -0.1
6 Fred Mailey NEOOC 3:08:41 30:26 34.77 -8.7

M60+

Green, 6.20 km, 0 m, 14 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Charlie Shahbazian CAOC 1:16:03 12:16 86.27 -1.6
2 Glen Tryson EMPO 1:19:33 12:50 82.47 +1.8
3 Shin Shimizu COO 1:20:01 12:54 81.99 +3.7
4 Walter Siegenthaler COK 1:24:01 13:33 78.09 +2.7
5 Phil Bricker NEOC 1:35:25 15:23 68.76 -9.0
6 Glenn Birnie 1:54:33 18:29 57.28 -9.9
7 Jim Hall COK 2:01:10 19:33 54.15 -1.2
8 Brian Wright VOC 2:49:05 27:16 38.80 +5.2
9 Ralph Lindzon TOC 2:54:04 28:05 37.69 -12.2

M-Red

Red, 8.70 km, 0 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
  Zachary Lyons ROC DNF   0.00 -54.0

F-21+

Red, 8.70 km, 0 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Galyna Petrenko UKR 1:50:22 12:41 79.20 +12.8
2 Sydney Fisher SMOC 2:06:32 14:33 69.08 -1.2
3 Michelle Green SMOC 3:13:13 22:13 45.24 -1.2

M-20

Red, 8.70 km, 0 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Thomas Laraia MNOC 1:27:26 10:03 99.97 +1.1
2 Aidan Minto ICO 1:31:23 10:30 95.65 +0.8
3 Dylan Poe OCIN 2:00:29 13:51 72.55 -4.5
4 Kade Hensley FLO 2:36:55 18:02 55.71 +3.7
5 Turner Leigh QOC 2:56:51 20:20 49.43 -25.0
6 Daniel Riley CAOC 3:24:54 23:33 42.66 -7.2

M35+

Red, 8.70 km, 0 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Joseph Burkhead RMOC 1:47:56 12:24 80.99 +0.0
2 Aaron Smith OLOU 2:44:52 18:57 53.02 +0.0
3 Steve Simpson SMOC 2:51:40 19:44 50.92 -0.1

M40+

Red, 8.70 km, 0 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Jens Christiansen SMOC 2:27:06 16:54 59.42 -8.6
2 Stanimir Pandelov CAOC 2:30:01 17:15 58.27 -11.5
3 Viktor Nikolenko CAOC 2:43:17 18:46 53.53 -3.4

M45+

Red, 8.70 km, 0 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Hans Fransson 1:22:55 9:32 105.42 +5.4
2 Andrei Logvin UKR 1:33:01 10:41 93.97 +7.7
3 Thomas Carr NTOA 1:52:03 12:53 78.01 +20.8
4 Igor Guskov SMOC 1:54:32 13:10 76.32 +1.0
5 Todd Pownell NEOOC 2:15:53 15:37 64.33 -0.6
6 Blagovest Manov CAOC 2:17:57 15:51 63.36 +47.5
7 Robert Minto ICO 2:18:25 15:55 63.15 -8.6
8 Troy Bozarth RMOC 2:20:53 16:12 62.04 -12.7
9 Tom Herrnstein OK 2:47:12 19:13 52.28 -19.1