Flying Pig - Middle Apr 07, 2017

View results by course

F-Green

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Joanna Williamson GAOC 1:55:13 28:48 30.57 -6.4

M-Green

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Ikdoo Kim QOC 0:57:09 14:17 61.63 +4.3
2 Geon Woo Han QOC 1:01:34 15:24 57.21 +20.9
3 Dong Hun Lee QOC 1:06:35 16:39 52.90 +10.9

F-20

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Salinda Miller CAOC 1:13:10 18:18 48.14 +13.0

F35+

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Julie Keim SVO 1:05:33 16:23 53.73 +2.6

F40+

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Courtney Stevens 0:58:45 14:41 59.95 -5.5
2 Laurie Bishop OLOU 1:09:00 17:15 51.05 -3.4

F45+

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Elena Logvina UKR 1:03:55 15:59 55.11 -9.0

F50+

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Chiori Shimizu COO 0:57:08 14:17 61.65 -3.7
2 Angie Barrett PTOC 1:05:33 16:23 53.73 -0.1
3 Brenda Carlson-Brown SMOC 1:08:55 17:14 51.11 -0.9
4 Diane Mckim OLOU 1:21:25 20:21 43.26 -5.5
5 Florence Tan QOC 1:49:25 27:21 32.19 +7.5

M-18

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 John Barrett PTOC 0:40:14 10:04 87.55 -0.2
2 Antoine Finot 0:45:30 11:23 77.41 -4.2
3 Konrad Gessl MNOC 0:46:24 11:36 75.91 -8.4
4 Graeme Farrand 0:49:21 12:20 71.37 -16.9
5 Maxwell Ball MNOC 0:52:48 13:12 66.71 -9.6

M50+

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Galen Moore RMOC 0:41:51 10:28 84.16 +6.2
2 Carl Muench QOC 0:44:17 11:04 79.54 +7.3
3 Michael Lyons ROC 1:12:59 18:15 48.26 -6.5
  Oivind Naess CAOC MP   0.00 -93.2

M55+

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Fred Mailey NEOOC 1:21:41 20:25 43.12 -0.4
  Doran Duckworth FLO DNF   0.00 -33.1

M60+

Green, 4.00 km, 80 m, 17 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Shin Shimizu COO 0:44:00 11:00 80.05 +1.7
2 Bruce Moore OLOU 0:58:10 14:33 60.55 -10.7
3 Jim Hall COK 1:05:50 16:28 53.50 -1.9
4 Pete Bundschuh UNO 1:12:24 18:06 48.65 -4.2
5 Ralph Lindzon TOC 1:15:18 18:50 46.78 -3.1
6 Brian Wright VOC 1:36:17 24:04 36.58 +3.0
  Glenn Birnie MP   0.00 -67.2

F-21+

Red, 5.20 km, 95 m, 21 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Galyna Petrenko UKR 0:59:45 11:29 64.87 -1.5
2 Michelle Green SMOC 1:34:33 18:11 40.99 -5.5

M-20

Red, 5.20 km, 95 m, 21 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Thomas Laraia MNOC 0:42:48 8:14 90.56 -8.3
2 Turner Leigh QOC 0:53:47 10:21 72.07 -2.4
3 Daniel Riley CAOC 1:08:00 13:05 57.00 +7.2

M35+

Red, 5.20 km, 95 m, 21 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Andreas Johansson NEOOC 1:07:28 12:58 57.45 +2.4
2 Steve Simpson SMOC 1:23:28 16:03 46.44 -4.6

M40+

Red, 5.20 km, 95 m, 21 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Jens Christiansen SMOC 1:01:56 11:55 62.58 -5.4
2 Viktor Nikolenko CAOC 1:06:50 12:51 58.00 +1.1

M45+

Red, 5.20 km, 95 m, 21 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Thomas Carr NTOA 0:48:14 9:17 80.36 +23.2
2 Andrei Logvin UKR 0:50:17 9:40 77.08 -9.2
3 Tom Herrnstein OK 1:00:30 11:38 64.07 -7.3
4 Igor Guskov SMOC 1:00:45 11:41 63.80 -11.5
5 Todd Pownell NEOOC 1:03:56 12:18 60.63 -4.3
  Blagovest Manov CAOC MP   0.00 -15.8