Armco Middle Dec 15, 2013

View results by course

M-Green

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Thomas Allen SMOC 0:52:34 13:09 64.67 -0.0
2 Edward Holland QOC 0:54:48 13:42 62.03 +0.0

F-20

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Isabel Bryant CSU 0:43:23 10:51 78.36 -11.3

F35+

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Antonina Kuzmis CAOC 0:45:51 11:28 74.14 +3.7

F40+

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Stephanie Ross OCIN 0:55:15 13:49 61.53 -3.3

F45+

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Angie Barrett PTOC 1:15:00 18:45 45.33 -0.0

F50+

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Keg Good QOC 1:17:19 19:20 43.97 -5.2

M-18

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Matthew Little OCIN 1:11:35 17:54 47.49 +2.1

M50+

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Nadim Ahmed QOC 0:42:02 10:31 80.87 -1.4
2 Chris Svoboda CAOC 0:44:14 11:04 76.85 -10.9
3 Jim Gordon CAOC 0:47:00 11:45 72.33 +3.8
4 Matt Bond MVOC 0:48:45 12:11 69.73 +2.4
5 Steve Houghton GAOC 0:55:51 13:58 60.87 +0.9
6 Randy Mitchell NEOOC 1:03:04 15:46 53.90 -10.8
7 Brian DeYoung OCIN 1:12:46 18:12 46.72 -0.0

M55+

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Thomas Svobodny MVOC 0:39:39 9:55 85.74 +14.2
2 Bill Pullman MNOC 0:41:02 10:16 82.85 -1.0
3 Bruce Metz CAOC 0:54:15 13:34 62.66 +2.8
4 Greg Lennon QOC 0:54:43 13:41 62.13 -19.7
5 Guy Olsen HVO 1:12:30 18:08 46.89 -6.9
6 Kenneth Kling OLOU 1:23:54 20:59 40.52 +20.3
  Jim Eagleton DVOA DNF   0.00 -74.0

M60+

Green, 4.00 km, 90 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Charlie Shahbazian CAOC 0:39:35 9:54 85.88 -3.0
2 Sverre Froyen RMOC 0:51:21 12:50 66.20 -6.4
3 Jim Mullin MNOC 0:57:48 14:27 58.81 +2.5
4 Rob Wilkison DVOA 1:00:34 15:09 56.13 -1.0

F-21+

Red, 4.70 km, 120 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Michaela Maresova 1:04:33 13:44 58.36 -0.0
2 Sharon Crawford RMOC 1:26:33 18:25 43.53 -8.4

M-20

Red, 4.70 km, 120 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Zachary Barker DVOA 0:54:40 11:38 68.91 -7.3
2 Addison Bosley OCIN 0:57:12 12:10 65.86 +4.6

M35+

Red, 4.70 km, 120 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Benjamin Hart OCIN 0:53:22 11:21 70.59 +35.3
2 Stanimir Pandelov CAOC 0:55:57 11:54 67.33 +3.0
3 Philip Stromme MNOC 1:02:54 13:23 59.89 +3.6
4 Dan Curley CAOC 1:23:20 17:44 45.21 +0.0

M40+

Red, 4.70 km, 120 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Vadim Masalkov DVOA 0:43:06 9:10 87.41 -0.9
2 Dave Swanson MNOC 0:51:55 11:03 72.56 +0.0
3 Ivan Petrov CAOC 0:57:58 12:20 64.99 -2.1
4 David Aaronson 1:28:06 18:45 42.76 +0.1

M45+

Red, 4.70 km, 120 m, 19 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Ted Good QOC 0:48:42 10:22 77.36 -8.2
2 David Frei MNOC 0:51:45 11:01 72.80 -5.4
3 Peter Wentzel MNOC 0:53:27 11:22 70.48 +1.4
4 Dave Kostansek NEOOC 1:01:31 13:05 61.24 +0.0
5 Todd Pownell NEOOC 1:03:01 13:24 59.78 +3.5
6 John Baker QOC 1:11:34 15:14 52.64 -0.3
7 Jim Hall COK 1:16:06 16:11 49.50 -0.9