Flying Pig Sprint Apr 05, 2013

View results by course

F-Green

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Charlotte Chung NEOOC 0:26:23 9:46 52.77 +16.9

F-20

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Isabel Bryant CSU 0:20:38 7:39 67.48 -4.6
2 Addie Nolan QOC 0:31:02 11:30 44.87 -11.9

F35+

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Laurie Bishop OLOU 0:26:46 9:55 52.02 +10.0

F45+

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Brenda Blacklock ICO 0:27:18 10:07 51.00 +3.4
2 Kathy Jo Rufener NEOOC 0:35:48 13:16 38.89 +1.7

F50+

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Chiori Shimizu COO 0:23:40 8:46 58.83 +2.2
2 Erin Binder MNOC 0:25:20 9:23 54.96 -7.3
3 Clare Durand LAOC 0:25:53 9:35 53.79 -6.1
4 Lisa McNerney CAOC 0:29:46 11:01 46.77 -2.8
5 Chun Bleau GAOC 0:38:29 14:15 36.18 +5.5
  Katy Drinkhouse OCIN MP   0.00 0.0
  Anne Billman ARCT MP   0.00 -53.5

M-18

Green X, 2.90 km, 80 m, 24 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 John Stabler GAOC 0:19:47 6:49 N/R  - 
2 Nathan Keels GAOC 0:22:10 7:39 N/R  - 
3 Chris Vasquez GAOC 0:24:09 8:20 N/R  - 
4 Matthew Little OCIN 0:28:04 9:41 N/R  - 

M50+

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Bill Langton SLOC 0:20:58 7:46 66.41 -0.2
2 Dave Kostansek NEOOC 0:21:12 7:51 65.68 -19.9
3 Benjamin Hart OCIN 0:21:41 8:02 64.21 +15.3
4 Randy Mitchell NEOOC 0:21:52 8:06 63.67 -6.1
5 Ron Birks 0:21:54 8:07 63.58 -3.5
6 David Yee CSU 0:22:12 8:13 62.72 +27.1
7 Charlie Bleau GAOC 0:22:16 8:15 62.53 -3.0
8 Jim Gordon CAOC 0:22:35 8:22 61.65 -5.6
9 Scott Thatcher DVOA 0:25:15 9:21 55.14 -1.9
10 Clive Hayhow TOC 0:28:54 10:42 48.18 +5.7
11 Rick Shane GAOC 0:37:14 13:47 37.39 -12.4
  Duane Adams GAOC MP   0.00 -45.3

M55+

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Tom Svobodny MVOC 0:19:05 7:04 72.96 -6.2
2 Bill Pullman MNOC 0:19:31 7:14 71.34 -12.5
3 Shin Shimizu COO 0:22:55 8:29 60.76 -2.4
4 Glenn Birnie GHO 0:23:00 8:31 60.54 -0.7
5 Pat Meehan OCIN 0:24:45 9:10 56.26 -6.6
6 Sam Smith GAOC 0:25:00 9:16 55.69 -9.1
7 Bruce Metz CAOC 0:25:44 9:32 54.11 -3.9
8 David Webber HVO 0:27:56 10:21 49.84 -13.6
9 Jeff Lanam BAOC 0:33:10 12:17 41.98 +3.9
10 Guy Olsen HVO 0:34:27 12:46 40.42 -12.5
  Bruce Moore OLOU MP   0.00 -33.7

M60+

Green, 2.70 km, 75 m, 23 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Charlie Shahbazian CAOC 0:21:52 8:06 63.67 -13.9
2 Tom Nolan QOC 0:21:52 8:06 63.67 -11.3
3 Robert Boltz NEOOC 0:22:51 8:28 60.93 -1.2
4 David Hunter EMPO 0:23:45 8:48 58.62 -4.1
5 Glen Tryson EMPO 0:23:59 8:53 58.05 -18.5
6 Patrick Kelly COC 0:25:46 9:33 54.04 +5.0
7 Leonid Shatskin CAOC 0:25:55 9:36 53.72 -5.4
8 Rick Armstrong SLOC 0:26:04 9:39 53.41 -12.5
9 Rob Wilkison DVOA 0:28:06 10:24 49.55 -7.6
10 Rick Green VOC 0:39:18 14:33 35.43 -7.0
11 Jim Carter OLOU 0:39:26 14:36 35.31 +1.6

F-21+

Red, 2.90 km, 80 m, 24 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Anna Shafer-Skelton SLOC 0:20:06 6:56 68.59 +1.9
2 Kathy Bullard CAOC 0:21:53 7:33 63.00 +5.5
3 Corinne Porter DVOA 0:23:52 8:14 57.76 -3.9
4 Julie Keim SVO 0:25:59 8:58 53.06 +0.7

M-20

Red, 2.90 km, 80 m, 24 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Matej Sebo BAOC 0:17:16 5:57 79.84 -9.2
2 Matt Stout GAOC 0:18:20 6:19 75.19 -6.8
3 Michael Laraia MNOC 0:18:38 6:26 73.98 +0.9
4 Austin Fowler GAOC 0:18:47 6:29 73.39 -1.8
5 Nathan Ohrwaschel DVOA 0:19:03 6:34 72.37 -14.9
6 Zachary Lyons ROC 0:19:07 6:36 72.11 -12.4
7 Chase Thatcher DVOA 0:20:03 6:55 68.76 -0.8
8 Connor Frost GAOC 0:20:27 7:03 67.41 -11.9
9 Addison Bosley OCIN 0:20:29 7:04 67.30 +2.5
10 Zac Barker DVOA 0:20:41 7:08 66.65 -15.8
11 Daniel O'Leary NEOC 0:21:55 7:33 62.90 +3.5

M35+

Red, 2.90 km, 80 m, 24 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Raymond Chung TOC 0:26:23 9:06 52.25 -0.7

M40+

Red, 2.90 km, 80 m, 24 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 James Trautmann WPOC 0:22:35 7:47 61.04 +8.9
2 Viktor Nikolenko CAOC 0:23:38 8:09 58.33 -0.3

M45+

Red, 2.90 km, 80 m, 24 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Ted Good QOC 0:19:09 6:36 71.99 -12.4
2 Andrei Logvin 0:19:58 6:53 69.04 -17.2
3 Eric Buckley SLOC 0:20:35 7:06 66.97 +0.0
4 Eugene Mlynczyk 0:20:58 7:14 65.75 -11.3
5 Chris Svoboda CAOC 0:22:59 7:56 59.98 -0.0
6 Robert Minto ICO 0:24:01 8:17 57.40 -8.4
7 Daniel Bond VOC 0:25:08 8:40 54.85 +4.6
8 Alexander Izzo SMOC 0:25:10 8:41 54.78 +1.3
9 Jeff Luteyn CAOC 0:25:49 8:54 53.40 +0.1
10 Todd Pownell NEOOC 0:28:29 9:49 48.40 +11.7
11 Jim Hall COK 0:33:46 11:39 40.83 -3.4
12 Matthew Robbins OCIN 0:34:30 11:54 39.96 -2.2
  David Onkst QOC MP   0.00 -62.7