US UltraLong Championships Dec 02, 2012

View results by course

F-Green

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Charlotte Chung NEOOC 3:00:28 19:00 N/R  - 
  Dana Colestock MNOC DNF   N/R  - 

M-Green

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Ted Good QOC 1:53:05 11:54 N/R  - 
2 Edward Despard CSU 2:13:23 14:02 N/R  - 
3 Todd Pownell NEOOC 2:59:32 18:54 N/R  - 

F-20

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Isabel Bryant CSU 2:09:45 13:39 N/R  - 
2 Barbara Ziolkoski FLO 2:58:40 18:48 N/R  - 

F35+

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Molly Moilanen MNOC 2:21:16 14:52 N/R  - 

F45+

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Julia Bohnen MNOC 2:18:36 14:35 N/R  - 
2 Mary Jones OK 2:51:31 18:03 N/R  - 
3 Angie Barrett PTOC 3:09:34 19:57 N/R  - 
4 Brenda Blacklock ICO 3:57:20 24:59 N/R  - 

F50+

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Erin Binder MNOC 2:39:04 16:45 N/R  - 
2 Heidi Onkst QOC 2:52:37 18:10 N/R  - 

M-18

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
  Kristian Rodriguez FLO DNF   N/R  - 

M50+

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Dave Kostansek NEOOC 1:35:40 10:04 N/R  - 
2 Randy Mitchell NEOOC 1:53:04 11:54 N/R  - 
3 Matt Bond MVOC 2:00:16 12:40 N/R  - 
4 Benjamin Hart OCIN 2:09:45 13:39 N/R  - 
5 David Onkst QOC 2:11:35 13:51 N/R  - 
6 Michael Carlson MNOC 2:21:45 14:55 N/R  - 
7 Jim Gordon CAOC 2:28:02 15:35 N/R  - 
8 Oleg Koptelov SMOC 3:00:26 19:00 N/R  - 
  Duane Adams FLO DNF   N/R  - 

M55+

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Bill Pullman CSU 1:45:05 11:04 N/R  - 
2 Rick Breseman COC 1:49:00 11:28 N/R  - 
3 Shin Shimizu COO 2:09:48 13:40 N/R  - 
4 Richard Waldo SMOC 2:24:04 15:10 N/R  - 
5 Bruce Metz CAOC 2:38:07 16:39 N/R  - 
6 Thomas Murphy OCIN 2:45:32 17:25 N/R  - 
  Kenneth Kling OLOU DNF   N/R  - 

M60+

Green, 9.50 km, 225 m, 13 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Peter Gagarin CSU 1:42:53 10:50 N/R  - 
2 Walter Siegenthaler COK 1:54:57 12:06 N/R  - 
3 Sverre Froyen RMOC 2:19:33 14:41 N/R  - 
4 Leonid Shatskin CAOC 2:24:55 15:15 N/R  - 
5 Jim Mullin MNOC 2:29:19 15:43 N/R  - 
6 Ken Walker Sr CSU 3:12:32 20:16 N/R  - 

M-Red

Red, 14.50 km, 530 m, 22 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Vladimir Gusiatnikov OCIN 2:42:09 11:11 N/R  - 
2 Andrei Logvin 2:45:37 11:25 N/R  - 

F-21+

Red, 14.50 km, 530 m, 22 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Iliana Shandurkova QOC 2:13:40 9:13 N/R  - 
2 Alexandra Jospe CSU 2:38:09 10:54 N/R  - 
3 Carol Ross ONB 3:14:10 13:23 N/R  - 
4 Peggy Dickison OK 3:14:21 13:24 N/R  - 
5 Barb Campbell GHO 3:44:57 15:31 N/R  - 
6 Barbara Bryant CSU 4:34:15 18:55 N/R  - 
  Kim Chou CAOC DNF   N/R  - 

M-20

Red, 14.50 km, 530 m, 22 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Nathan Ohrwaschel DVOA 2:41:38 11:09 N/R  - 
2 Zac Barker DVOA 3:00:48 12:28 N/R  - 
3 Addison Bosley OCIN 3:51:50 15:59 N/R  - 
4 Michael Laraia MNOC 3:51:53 16:00 N/R  - 
5 Matt Barrett PTOC 3:59:51 16:32 N/R  - 
  Chris Vasquez FLO DNF   N/R  - 
  Joshua Escobar FLO DNF   N/R  - 
  Nathan Keels FLO DNF   N/R  - 
  John Stabler FLO DNF   N/R  - 

M35+

Red, 14.50 km, 530 m, 22 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Jon Marsden 2:21:30 9:46 N/R  - 
2 Videlin Aleksiev QOC 2:49:16 11:40 N/R  - 
3 Stanimir Pandelov CAOC 2:59:46 12:24 N/R  - 

M40+

Red, 14.50 km, 530 m, 22 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Vadim Masalkov DVOA 2:19:13 9:36 N/R  - 
2 Viktor Nikolenko CAOC 3:56:53 16:20 N/R  - 
3 Raymond Chung TOC 4:03:16 16:47 N/R  - 
4 John Crowther RMOC 4:12:37 17:25 N/R  - 
5 Kelly Spurlock MVOC 4:55:58 20:25 N/R  - 
  Chuck White CAOC DNF   N/R  - 

M45+

Red, 14.50 km, 530 m, 22 Ctrls, CGV: 0.0

Pl Name Club Time Pace Score Diff
1 Gregory Balter WCOC 2:14:50 9:18 N/R  - 
2 Nadim Ahmed QOC 3:14:45 13:26 N/R  - 
3 Peter Wentzel MNOC 3:22:52 13:59 N/R  - 
4 Robert Minto ICO 3:41:30 15:17 N/R  - 
  Michael Eglinski OK DNF   N/R  - 
  David Yee CSU DNF   N/R  - 
  Joseph Sackett CAOC DNF   N/R  -